Drupal Zalety

Zalety używania CMS Drupal

Mity o drupalu

Powstanie mitów o Drupalu może mieć, wiele przyczyn. Jednak nie o początkach tych opinii będzie tekst, a mianowicie o rozprawieniu się z tymi najpopularniejszymi, które zadomowiły się na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych, a ich prawdziwość pozostawia wiele do życzenia.

Drupal lupa

"Drupal przez swoje duże możliwości, jest mało wydajny i skalowalny"

W tym micie jedno się zgadza ze Drupal ma ogromne możliwości, a nawet największe ze wszystkich CMS-ów na rynku.
Wydajność stron opartych o CMS Drupal w dużej mierze zależy od programistów, którzy zajmowali się danym projektem. Jeśli wszystkie czynności robione są zgodnie z przyjętymi wytycznymi i odpowiednimi standardami to Drupal nie ma problemów z poprawnym działaniem podczas dużego ruchu na stronie.
Pierwsze wersję mogły być lekko przeładowane i powodować problemy z wydajnością, lecz z czasem ogromna liczba programistów usprawniła wiele elementów wypuszczając kolejne wersje drupala, w których problemy młodości zostały wyeliminowane.
Ponadto CMS Drupal ma możliwość instalacji wielu modułów, wspomagających wydajność, kiedy mamy naprawde duży serwis.
Najlepszym obaleniem tego mitu są świetnie działające strony na drupalu z ruchem, z którym gdyby wyżej obalany problem był prawdą nie miałyby szans istnienia.
Zobacz strony które oparte są o Drupala.

"Drupal jest wolny"

Początkowo Drupal mając tyle rozwiązań względem innych dużo prostszych w budowie CMS-ów był ociężały, ale te czasy już minęły, ogromna i stale powiększająca się społeczność drupala wiele poprawiła wypuszczając nowe wersję, aktualizacje, oraz dodatki, które znacząco przyspieszyły system i strony o niego oparte.
Drupal jest bardzo rozbudowanym narzędziem, dającym ogromne możliwości tworzenia internetowych rozwiązań przez to tworząc przy jego użyciu trzeba poświęcić trochę więcej uwagi do tego aby robić to starannie i zgodnie z wytycznymi. Jeśli odbywa się to właśnie w taki sposób to nawet strony zawierające ogromne ilości treści, ładują się sprawnie i bezproblemowo.
Dodatkowo dla przyśpieszenia naszej strony internetowej ma szereg pomocnych modułów, które sprawiają że strona zawierająca dużo zdjęć, plików video, ładuje się sprawnie.

"Drupal jest ciężki w obsłudze"

Drupal ma bardzo dużo możliwości tworzenia skomplikowanych rozwiązań internetowych, z tego tytułu może w wersji od razu po zainstalowaniu być bardziej skomplikowany niż prostsze CMS. Jednak dzięki ogromnym zdolnościom tworzenia, cały interfejs do zarządzania stroną można przebudować i stworzyć pod danego użytkownika, w ten sposób otrzymując spersonalizowany i intuicyjny panel zarządzania treścią.

Drupal nie jest bezpieczny - Jest podatny na włamania hakerów

Mity te są prawdą tylko pod warunkiem, że nasza strona jest zrobiona w niechlujny sposób, a sam system oraz używane funkcjonalności aktualizowane są bardzo rzadko albo nigdy, prawdopodobnie właśnie w oparciu o takie strony powstał ten mit.
Jeśli jednak dbasz o to aby Twoja strona przechodziła okresowe przeglądy i aktualizacje to ten CMS z logiem kropelki, nad którego bezpieczeństwem czuwają tysiące programistów z całego świata zapewni Ci bezpieczną i stabilną pracę.
Dla dodatkowego wzmocnienia zabezpieczeń Drupal udostępnia szereg modułów począwszy od prostych, antyspamowych po zaawansowane, wspierające bezpieczeństwo transakcji i danych osobowych użytkowników.
Gdyby ten mit był prawdą to strony Takie jak Biały Dom, Miasto Londyn, Australia, już dawno zmieniłyby lub w ogole sie na niego nie decydowały, a tak się nie stało.

"Ciężki w instalacji i konfiguracji"

Proces instalacji dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nim spotkać zawiera tylko niezbędne do prawidłowej pracy systemu informacje i zajmuje maksymalnie 10 minut.